• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Süt Yemleri

Kayan Yazı Sanalkurs


 

Kaydırma çubuğu Scrollbar

 

     

 

AS YEM SÜT YEMİ

As yem  Süt yemi üretiminde ki amaç; Doğum yapan bir ineğin sağlıklı ve verimli (yılda bir buzağı+ yüksek süt verimi) olmasını sağlamaktadır.

 Kaba yem programına ilave edilecek (%16, %18, %20) ham protein seviyesinde karma süt inek yemi. Sağılan süt ineklerinin besin madde ihtiyaçlarını karşılamak üzere tümü doğal protein, enerji, vitamin ve mineralleri sağlar. İneklerin doğum öncesi ve doğum sonrası besin madde ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmıştır.

ASYEM SÜT YEMİ ÖZELLİKLERİ

1. Kullanımı kolay ve depolamaya elverişlidir.

2. Asidozis'ten korunmak için tampon maddelerle güçlendirilmiştir.

3. Enerji, protein, mineral ve vitaminlerin çok iyi dengelenmiş kombinasyonunu sağlar.

4. En uygun protein sindirimi için by-pass protein ve rumende parçalanabilen proteinlerin en uygun karışımlarını içerir.

5.  As yem Süt yemleri, ineğin enerji, protein, vitamin ve mineral gereksinimlerini karşılayacak şekilde ve işkembede parçalanmayan protein miktarı, işkembede nişasta yıkılabilirlik hızı, rasyondaki toplam yağ ve selüloz miktarları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

ASYEM SÜT YEMİ FAYDALARI:

Önerilen beslenme programlarına uyulduğunda ineklerden sağım dönemi süresince yüksek miktarda süt alınmasını, besin madde noksanlıklarından veya besleme hatalarından kaynaklanan döl verimi sorunlarının, sindirim sistemi ve ayak hastalıkları ile metabolik hastalıkların önlenmesini, yılda bir buzağı alınmasını, ineklerin istenilen kondisyonda olmasını (çok zayıf veya çok yağlı değil) sağlar.

Formu ve Ambalajı: Toz. Pelet ve granül formunda olup 50 kg’lık çuvallarda satışa sunulur